İade, Teslimant ve Garanti

İade, Teslimat ve Garanti

Teslimat

 

Açıklama kısmında özel olarak teslim süresi belirtilmeyen tüm ürünler için:

 • Eğer ürün hazır malzemeden üretiliyorsa (Suntalam, melamin, plastik, vb...) siparişler = İstanbul içi 10 iş günü, İstanbul dışı 10 iş günü + Kargo/Sevkiyat süresi.
 • Eğer ürün özel olarak üretilecekse (Cilalı, masif, boyalı MDF, kaplamalı ürün, hakiki deri döşeme, vb...) siparişler = İstanbul içi 10 - 25 iş günü arası, İstanbul dışı 10 - 25 iş günü + Kargo/Sevkiyat süresidir.

Not: Verilen süreler tamamı ile fabrikamızın kapasitesini AŞMAMASI halinde geçerlidir. İş yoğunluğu, sipariş sıklığı veya başka nedenlerden doğabilecek yoğunluk, söz konusu sürelerin uzamasına neden olabilirVerilen süreler çoğunlukla değişmemesine rağmen, siparişleriniz ile ilgili teslim sürelerini satış temsilcilerimizle görüşüp kesinleştirmeniz, teslim tarihi konusunda daha kesin bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır. KOÇSTİL OFİS MOBİLYALARI, verilen süreleri değiştirme veya erken gönderme hakkını saklı tutar.

Garanti

 
 1. Garanti süresi fatura tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır.
 2. Ürünlerin garanti süresi içerisinde malzeme, işçilik ve/veya montaj hatalardan dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı yada parça bedeli talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.
 3. Garanti belgesi ile ilgili çıkabilecek sorunlar için, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı - Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'ne başvurulabilir.

GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALAN DURUMLAR

 1. Ürünlerin teslimatı ve/veya montajı sırasında, firmamız tarafından yetkilendirilen ehil kişiler dışındaki personel tarafından; sevk, taşıma, montaj veya kurulumunun yapılması ve/veya bu durumlardan doğacak hasar veya zararlar,
 2. Ürünlerin (eğer sağlanmış ise) kullanım kılavuzunda yer alan amaçlar dışında yada bariz şekilde amacı dışında kullanılması ve/veya bu durumlardan doğacak hasar veya zararlar,
 3. Ahşap, kaplamalı yada cilalı ürünlerin aşırı nemli, sıcak, soğuk veya kolayca zarar görebileceği açıkça belli olan ortamlarda bulundurulması ve/veya bu durumlardan doğacak hasar veya zararlar,
 4. Firmamız bilgisi haricinde ürünlere müdahale edilmesi, tamir edilmeye, parça eklenmeye veya değiştirilmeye çalışılması ve/veya bu durumlardan doğacak hasar veya zararlar,
 5. Ürünlerin (eğer sağlanmış ise) kullanım kılavuzunda belirtilen şekiller ve malzemeler haricinde temizlenmeye çalışılması, eğer kullanım kılavuzu mevcut değil ise, tarafımıza danışılmadan temizlemeye çalışılması ve/veya bu durumlardan doğacak hasar veya zararlar,
 6. Sık kullanılan parçaların (Kapak, menteşe, kulp, askılık, her türlü cam parça, ön panel, raflar ve kabin bölümleri) zamanla kullanımından doğabilecek eskime, çizilme, bozulma veya kirliliği ve/veya bu durumlardan doğacak hasar veya zararlar garanti kasamında değildir.
 7. Ayrıca, ürünlerimizin bozulması, kırılması, kullanılamayacak derecede hasar görmesi ve bu yüzden kullanıcı tarafında doğabilecek; kar, zarar, iş ve pazar kaybı ve buna bağlı zarar ve/veya mali sorumluluklar Çağın Büro Mobilya'ya ait değildir. Söz konusu durumlarda Çağın Büro Mobilyaları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yukarıda belirtilen 'Garanti kapsamı dışında kalan durumlar' maddeleri, temel garanti haklarıdır. Yazılı yada sözlü, açık veya zımni başka herhangi bir garanti verilmemektedir. Ürünlerin tanıtım veya kullanım kılavuzunda belirtilen amaçlar dışında herhangi bir amaca uygun olduğu konusunda garanti verilmemektedir.

TAMİRAT

'Garanti kapsamı dışında kalan durumlar' da ürünlerin; tamiratı, bakımı, parça değişimi, modül onarımı yada eklenmesinden doğabilecek tüm masraflar müşteriye aittir.

İade şartları

 

Satın aldığınız ürünleri, teslim tarihinden itibaren; ürüne hiçbir tahribat vermemek şartıyla 7 gün içerisinde geri iade etme hakkınız mevcuttur.

DİKKAT: Mağazalar ve web sayfasından alınan tüm ürünler müşterinin talebi ile üretim yapılarak ulaştırılmaktadır. Dolayısı ile sözkonusu ürünlerin iade imkanı bulunmamaktadır.

İade işlemlerinin gerçekleşebilmesi için:

 • Ürün iade formu,
 • Ürünün faturası,
 • İade edilmek istenen ürün ve bu ürüne ait tüm aksesuar ve parçalar, eksiksiz ve hasarsız şekilde teslim edilmelidir.

Bu şartlardan herhangi birisinin veya birkaçının eksikliği halinde iade işlemi gerçekleştirilmez.

İade formu ve işlem süreci

İade formunu indirmek için tıklayın...

Ürünün iade işleminden önce ÜRÜN İADE FORMU doğru ve anlaşılır şekilde doldurularak tarafımıza fakslanmalı yada info@kocstil.com.tr adresine e-mail aracılığı ile gönderilmelidir. Başka şekilde yapılan yada telefon ile gerçekleştirilmek istenen iade işlemleri dikkate alınmaz. Ürün iade sürecinde doğacak tüm masraflar müşteriye aittir. Belge veya ürünün kendisinin karşı ödemeli olarak gönderilmesi durumunda işleme başlanmayacağı gibi, belge veya ürün teslim alınmayacaktır.

Tüm koşulların düzgün olarak yerine getirilmesi durumunda, tarafımızca size bir ekip gönderilecek ve şikayet teyidi gerçekleştirildikten sonra ürün iade işlemine devam edilecektir.

İade edilen ürünün dönmesi

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, iade işlemi en geç 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemelerde ise iade süresi en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza yansıtılmaktadır.