Spor Salonu Yapımı

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan spor salonu yapımını genel olarak okulların ve diğer resmi kurumların tercih ettiği çok amaçlı ve üzeri kapalı olarak yapılan alanlardır. Resmi müsabakalara uygun alt yapıları sayesinde mücadelelere ev sahipliği yapabilen bu salonlar Basketbol, hentbol ve voleybol dahi oynanabilen spor merkezleridir.

Spor Salonu ZeminiKapalı spor salonu zeminlerinde sentetik zeminler ve ahşap spor zeminleri olarak kategorileştirme mevcuttur. Tecrübeli firmamız aracılığıyla iki çeşit spor salonu zeminini de en kaliteli şekilde sunabilirsiniz.

Sentetik Kapalı Spor Salonu Zemini:Poliüretan isimli üründen yapılan ve en çok tercih edilen spor zeminidir. Uygun fiyatlara çıkabilen bu ürün istenilen renk seçeneğiyle birçok kurum tarafından tercih edilmektedir. Kauçuk rulo zemine uygulanan boya sayesinde çok katmanlı olarak oluşturulmuş bir zemindir. 

Parke Kapalı Spor Salonu Zemini

Parke spor zeminleri tercih edilen en profesyonel zemin çeşitleri arasındadır. İstenilene göre farklı özelliklerde üretimi sağlanmaktadır.Spor Salonu ÖlçüleriKapalı spor salonlarının yapımı esnasında genellikle bir veya birden daha fazla sporun yapılabilmesi baz alınarak tasarlanmaktadır. Tek sporluk yapılacak spor salonları tercih edilen sporun gereksinimlerini karşılayacak ölçülerde olması yeterlidir. Kapalı spor salonlarında birçok spor çeşidi yapılabilmektedir bunlardan başlıcaları basketbol, voleybol, hentbol, badminton ve salon futbolu olarak bilinen mini futbol gibi az alan gerektiren sporlardır.

Kapalı spor salonlarının ölçümlendirilmesinde eğer birden fazla spor mücadelesi için kurulacaksa en büyük ölçülere gereksinim duyuluna spor branşını değerlendirerek ölçülendirilme yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse basketbol ve hentbol müsabakaları oynanacak bir spor salonu için oyun alanını hentbol ölçülerine göre yapmak gerekmektedir.

Hentbol sahası için 20 metreye 40 metre bir alana ihtiyaç duyulurken basketbol sahası için 28 metreye 15 metre ölçüler yeterlidir bu ölçüler düşünüldüğü takdirde yapılacak bir hentbol sahası oyun alanı içerisinde basketbol oyun çizgileri de rahatça eklenebilir.

Kapalı spor salonu ölçülendirilmesinde sadece oyun alanı değil kenar boşluklarında hesaplanması gerekmektedir. Yedek kulübesi ve ısınma alanları bu kenar boşluklarında değerlendirilir ayrıca seyircilerin oyuna müdahale etmesini de bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Spor salonlarının tribünleri sizin belirleyeceğiniz ölçülerde ve kapasitede oluşturulabilmektedir. Belirlenen tüm bu ölçülerinin toplanması ve projelendirilmesi sonucu spor salonu çalışmalarına başlanmaktadır. Firmamız size bu projelendirme aşamasında yardımcı olmaktadır.

Kapalı Spor Salonun Maliyeti Kapalı spor salonu alanında uzman ekibimiz ve müşteri desteği elemanlarımız tarafından istediğiniz her konuda bilgilendirme alabilirsiniz.

Kapalı spor salonlarının ücretlendirilmesi saha ölçülerine ve istenilen ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yan maliyetler olarak belirlenen çelik konstürüksiyon, beton ve zemin özellikleri de ayrıca maliyete eklenmektedir. Kullanılan indoor zemin kaplama çeşitleri de nizami salon yapımı maliyetine eklenmektedir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sizlere sunmuş olduğumuz hizmetlerden bir diğeri ise sinema salonu yapımıdır.  Arzu ederseniz sinema salonu yapımı ile ilgili bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


  • Referans 3
  • Referans 4
  • Referans 2
  • Referans 1
  • Konferans Koltuğu
  • konferans koltukları
  • konferans salonu yapımı