Konferans Salonu Yapımı

Konferans koltuğu konferans salonlarının vazgeçilmezidir. Peki, konferans koltuğu alımınızda nelere dikkat etmeli, nelerden ödün vermeli ya da vermemelisiniz? Şık ve zarif bir tasarıma sahip konferans salonu, sizler için yeterli olacak mı? Tüm bu sorular konferans salonu yapımından önce cevaplanmalı, oluşan sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır. Toplu kullanım alanlarından biri olan konferans salonu, koltuk rengi, modeli, kalitesi ve koltuk yükseliği ile ön planda yer alabilir. Konferans salonunuzun hazırlanması sırasında kararınızı iyi vermeli, eğer eksiksiz karar verdiğinizi düşünüyorsanız işlemlere devam etmelisiniz. Bunun nedeni ise salonunuza yerleştirilecek olan koltukların zemine monte edilmesi, yapılacak işlemlerin ardından sökme işleminin bir hayli zaman almasıdır. 

Konferans Koltuğu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans koltuğu modeli seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken salonunuzun kullanım alanıdır. Eğer salonunuz geniş ve ferah bir alana sahip ise seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Bu durum tam tersi ise yani salonunuz dar ise bu kez seçimizi ölçüleri küçük koltuklardan yana kullanmalısınız. Konferans koltuğu seçimi sırasında salonunuz önemli bir yere sahiptir. Ancak koltukların boyutunun isteğiniz doğrultusunda hazırlanacağını da unutmamalısınız. Bu seçim sırasında ölçü kadar koltuk çeşiti de önemlidir.

Küçük bir örnek ile açıklamak gerekirse, seçeceğiniz konferans koltuğu modelinin yazı tablalı olması alanın biraz daha geniş tutulmasını gerektirirken, tablasız olması durumunda alan daralacaktır. Ölçü ve koltuk çeşitinin yanı sıra salonunuz için ayırmayı planladığınız bütçede koltuk seçiminizi belirlemede önemli rol alacaktır. 

Konferans koltuğu fiyatları yer yer farklılık gösterse de ortalama da benzer rakamlara satışa sunulmaktadır. Seri üretimi yapılan konferans koltuğu modeli diğer çeşitlere oranla biraz daha uygun fiyata karşınıza çıkmaktadır. Konferans koltuk fiyatı yeni modellerde biraz daha ortalamanın üzerindedir. Bunun nedeni ise yeni çıkarılan modellerde maliyete eklenen tasarım, kalıp gibi başlıkların yer almasıdır. 

Konferans Koltuğu Fiyatı

Konferans koltukları toptan olarak satışa sunulan ürünlerden oluşmaktadır. Konferans koltuğu fiyatı belirlenirken satış sonrası sunulan hizmetlerinde fiyatı etkilediği düşünülmelidir. Ancak bazı durumlarda aynı konferans koltuğu modeli farklı fiyatlarda karşınıza çıkabilir. Bu durum sizlere kalitesiz ya da ucuz ürün kullanıldığı imajını oluşturabilir, lakin durum göründüğü gibi değildir. Sunulan düşük fiyat ilgili firmanın belirlediği satış politikası ile yakından ilgilidir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle satış sonrasında sunulacak olan hizmetleri öğrenmeli, aldığınız ürünler için verilecek olan desteği bilmelisiniz. 

Konferans koltuğu fiyatları üretici firmalar tarafından tek ürün bedeli olarak sizlere sunulmaktadır. Yani internette yaptığınız araştırma sırasında karşılaştığınız fiyatlar ürünlerin toplu alımlarında adet başına ödeyeceğiniz rakamı ifade etmektedir. Sipariş adetiniz ne kadar fazla ise bu fiyatların aşağı inmesi de o kadar fazla olacaktır.  Fiyatı etkilen unsurları göz önüne aldıktan sonra arama motorlarından biri olan Google'da "konferans koltuğu fiyatları" şeklinde bir arama yaparak gerekli fiyatlara ulaşabilirsiniz. 

Konferans Koltuğu Ölçüleri

Konferans koltuğu ölçüleri  imalat öncesinde belirlenmeli, bu ölçüler için özel kalıp hazırlanmalıdır. Koltuk üretimi sonrasında ölçülerde bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Standart kalıp kullanmak isterseniz, farklı konferans koltuğu modelleri arasında bir inceleme yapabilir, kararınızı bu incelemenin ardından verebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki konferans koltukları için belirlenen genişlik ölçüsü 54 santimetredir. Derinlik ölçüleri ise 44 santimetre ile 50 santimetre arasında farklılık göstermektedir. Firmamız tarafından bugüne kadar üretilen konferans koltuklarında kullanılan yükseklik ise 85 santimetreden 135 santimetreye kadardır. 

İmalat öncesinde yapılması gereken ölçü araştırmasında farklı firmaların konferans koltuğu ölçülerini göz önüne alabilir, bu firmalar arasından bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki, ölçü seçiminizi belirleyecek en önemli unsur salonunuzdur. Tavanı yüksek bir salon için ölçüleri yüksek bir koltuk tercih edebilirken, tavanı alçak bir salon için bu seçimi yapamazsınız. 

Konferans Koltuğu Montaj İşlemleri

Konferans koltuğu montajı zaman alan ve planlandıktan sonra yapılması gereken bir işlemdir. Yerleşim yapılacak salon için öncelikle oturma planı belirlenmeli, dinleyicileri sıkmayacak ve odaklanmalarını sağlayacak bir düzen oluşturulmalıdır. Konferans koltuğu montajı ürün satın aldığınız firma tarafından yapılabileceği gibi dilerseniz farklı bir firmadan da montaj için destek alabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda ek montaj ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu nedenle en iyi tutum koltuk alımının yapıldığı yerden montaj desteğinin de istenilmesidir. Alanında uzman ve uzun yıllardır sektörde hizmet veren çalışanlarımız ile Türkiye genelinde konferans koltuğu montajını yapıyor ve salonlarınızı tamamlıyoruz. 

Konferans koltuklarınızı nereden alırsanız montaj hizmetini de aynı firmadan almanızı öneririz. Bu durum satış sonrasında oluşacak olan herhangi bir sorun karşısında firmanın ilgilenmesini sağlayacaktır. Aksi halde ürünlerinizin garanti kapsamından çıkması dahi söz konusu olabilir. 


  • Referans 3
  • Referans 4
  • Referans 2
  • Referans 1
  • Konferans Koltuğu
  • konferans koltukları
  • konferans salonu yapımı